Dlaczego tak długo? Lub w prostych słowach o transakcjach

List

- Gdzie są moje pieniądze?

- Dlaczego przetwarzanie transakcji trwa tak długo?

- Nie otrzymałem pieniędzy dłużej niż jeden dzień, co powinienem zrobić?

- Wczoraj wysłałem bitcoiny/ether/USDT na mój adres, ale jeszcze nie dotarły, dlaczego?

- Wysłałem bitcoiny trzy lata temu z prowizją w wysokości 2 centów, a teraz chcecie 20 dolarów, czy jesteście szaleni?

Są to pytania, które nasz zespół obsługi klienta regularnie otrzymuje od użytkowników, choć... prawdopodobnie nie tylko nasz. Wyjaśnijmy nieco, dlaczego tak się dzieje i co należy zrobić.

Trustee Wallet to niekustodialny portfel kryptowalut. Oznacza to, że tylko właściciel frazy seed (frazy odzyskiwania) ma dostęp do salda portfela.

Fraza seed jest jedynym sposobem na odzyskanie dostępu do środków w przypadku awarii lub utraty urządzenia mobilnego! Nigdy nie przekazuj nikomu frazy seed!

Wszystkie niezbędne prowizje muszą zostać uiszczone osobiście przez użytkownika. Więcej informacji na temat rodzajów portfeli i różnic między nimi można znaleźć tutaj.

Tworząc transakcję w kryptowalucie, należy zacząć od aktualnej prowizji sieciowej (prowizji, którą górnicy otrzymują za przetwarzanie transakcji użytkowników), aby w przybliżeniu oszacować czas przetwarzania transakcji. Dlaczego w przybliżeniu? Prowizje sieciowe nie są stałe i zależą od liczby nieprzetworzonych transakcji w całej sieci.

Warto zauważyć, że Trustee Wallet nie pobiera prowizji za przelewy kryptowalut, jest tylko prowizja sieciowa!

Jak to działa?

Załóżmy, że decydujesz się wysłać trochę bitcoinów swojemu przyjacielowi. W portfelu Trustee Wallet należy utworzyć transakcję, podać adres odbiorcy i kwotę bitcoinów do wysłania. Następnie portfel wygeneruje prowizję górnika (prowizję sieciową), z którą transakcja zostanie wysłana. Wartość ta jest tworzona na podstawie analizy aktualnych zalecanych opłat w sieci. Użytkownik ma również pełną swobodę wyboru prowizji, jeśli nie zgadza się z proponowaną, może określić prowizję ręcznie lub wybrać z proponowanej listy. Po wybraniu prowizji i potwierdzeniu przelewu środków, transakcja jest generowana i umieszczana w memo.

Reszta zależy od tego, jak szybko górnicy odbiorą transakcję z mempool, potwierdzą ją i dołączą do bloku. Szybkość przetwarzania transakcji zależy od pobieranej prowizji. Wygenerowana transakcja musi zawierać hash (link potwierdzający wysłanie środków). Hash można wykorzystać do śledzenia statusu transakcji w mempool (kolejka i liczba potwierdzeń sieciowych). Jeśli transakcja nie ma potwierdzeń, nie została jeszcze przetworzona przez górników, a środki faktycznie znajdują się pod adresem użytkownika. Ważne jest, aby zrozumieć, że kolejka w mempool może się zmieniać. Inne transakcje z wyższymi opłatami mogą dołączyć do kolejki przed tą, którą utworzyłeś.

Opisany mechanizm działa zarówno dla zwykłych transakcji między adresami użytkowników, jak i dla wymian/wypłat na kartę.

Transakcje w kryptowalutach są nieodwracalne, tzn. nie można anulować udanego przelewu.

Jak przyspieszyć transakcję Bitcoina i innych kryptowalut poprzez zmianę opłaty sieciowej: instrukcja krok po kroku

  1. Otwórz oczekującą transakcję (historia transakcji w zakładce monety).
  2. Transakcja będzie miała status PROCESSING (tj. znajduje się w mempool). Poniżej pojawią się jeszcze dwa przyciski: "Przyspiesz" i "Zwrot".
  3. Wybierz "Przyspiesz". W tym przypadku zostanie utworzona nowa transakcja, która zastąpi starą. Możesz samodzielnie określić wysokość prowizji lub wybrać proponowaną opcję z listy (aktualną prowizję sieci możesz sprawdzić na blockchair.com, etherscan.io).
  4. Zapisz ustawienia i kliknij Wyślij, poczekaj na zakończenie transferu.

W szczegółach transakcji zobaczysz poprzedni i bieżący hash transakcji, a także rzeczywistą kwotę zapłaconej prowizji. Informacje te pozwolą ci upewnić się, że wysłałeś prawidłową transakcję.

Dzięki tej prostej metodzie skraca się czas oczekiwania na potwierdzenie transakcji, pieniądze są wydawane mądrze, a właściciel kryptowaluty czuje się panem sytuacji. Trustee Wallet to rozwiązanie korzystne dla obu stron.

 

Inne artykuły warte przeczytania

Zainstaluj Trustee Plus już teraz!

Wszystkie korzyści w jednej aplikacji

Zeskanuj kod QR za pomocą telefonu
Image