Obiecujące tokeny na lata 2024-2025

List

W tym artykule powiemy Ci, na które projekty i tokeny warto zwrócić uwagę w 2024 i 2025 latach.

Regularnie pojawiają się nowe projekty z tokenami kryptowalutowymi, które można wykorzystać do otrzymywania nagród, bonusów, dostępu do specjalnych funkcji usług i innych przywilejów. Wiele z tych projektów to klony lub oszustwa. Istnieją jednak również platformy, które wnoszą jakąś wartość do branży kryptowalut. 

Czynniki wzrostu tokenów

Obiecujące tokeny wyróżniają się na tle większości aktywów cyfrowych ze względu na innowacyjną technologię projektu lub ulepszenia istniejących protokołów. Oto główne czynniki, które przyczyniają się do wzrostu tokena w dłuższej perspektywie.

Technologia

Nie wystarczy, by token po prostu powielał technologię stojącą za oryginalnym projektem. Konieczne jest wykorzystanie unikalnych funkcji. Na przykład token Binance Coin został pierwotnie utworzony na platformie Ethereum, a programiści przyjęli oryginalny inteligentny kontrakt jako podstawę.

Binance zmieniło jednak protokół, aby korzystać z konsensusu Proof-of-Stake zamiast Proof-of-Work w Ethereum i dodało mechanizm spalania tokenów, który z czasem zmniejsza emisję BNB.

Model biznesowy

Token powinien być wykorzystywany do rozwiązywania rzeczywistych problemów. Na przykład token UNI jest przyznawany dostawcom płynności na platformie Uniswap. Aktywa kryptowalutowe mogą być wykorzystywane na wiele sposobów:

  • Do wypłacania nagród posiadaczom;
  • Aby zapłacić prowizje platformy;
  • Do zakupu towarów i usług;
  • Do przyznawania praw głosu uczestnikom itp.

Konkurencja

Pomimo perspektyw młodych projektów, nie powinniśmy zapominać o mastodontach branży, których twórcy pracują nad ulepszeniami. Przykładowo, wydana wcześniej aktualizacja Ethereum 2.0 to skalowalna platforma z technologią shardingu i konsensusem PoS.

Ponadto w protokole Bitcoin wydano długo oczekiwaną aktualizację Taproot, która pojawiła się w najnowszej wersji oryginalnego portfela Bitcoin Core, a pojemność Lightning Network przekroczyła 2300 BTC. Jeśli aktualizacje rozwiążą kluczowe kwestie technologiczne, które stały się przeszkodą dla liderów, ich dominacja na rynku kryptowalut tylko wzrośnie.

Lista najbardziej obiecujących tokenów w latach 2024-2025

Niektóre projekty DeFi wykazały znaczny wzrost w latach 2021-2024, a cena ich tokenów wzrosła o setki lub tysiące procent. Było to spowodowane wysokim popytem inwestorów na zdecentralizowane platformy podczas boomu DeFi. Oto lista obiecujących tokenów na lata 2024-25.

Chainlink (LINK)

Chainlink to token kryptowalutowy wykorzystywany w sieci Chainlink do świadczenia zdecentralizowanej usługi wyroczni. Odgrywa kluczową rolę w łączeniu łańcuchów bloków z danymi zewnętrznymi, takimi jak ceny akcji, notowania kryptowalut i dane pogodowe, co czyni go ważnym elementem w świecie zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi).

Lido Staked Ether (STETH)

Lido Staked Ether (STETH) to token reprezentujący ułamek stakingu Ethereum przeprowadzanego za pośrednictwem platformy Lido. Token ten służy do reprezentowania stakowanego ETH i zapewnienia płynności dla tego aktywa w zdecentralizowanych aplikacjach finansowych (DeFi) i na giełdach kryptowalut.

Render (RNDR)

Render (RNDR) to token używany na platformie Render do płacenia za rozproszone obliczenia i renderowanie w sieci. Platforma Render umożliwia architektom, artystom i programistom szybkie i wydajne renderowanie grafiki i wideo przy użyciu zdecentralizowanych zasobów.

Uniswap (UNI)

Uniswap (UNI) to token z prawem głosu i zarządzaniem na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap uruchomionej we wrześniu 2020 roku. UNI został rozprowadzony wśród użytkowników giełdy, którzy zablokowali płynność lub dokonali transakcji przed określoną datą, która miała miejsce we wrześniu 2020 roku. Token służy do uczestniczenia w zarządzaniu i głosowania nad zmianami w protokole Uniswap.

Injective (INJ)

Injective (INJ) to token protokołu Injective uruchomiony w styczniu 2021 roku. Token daje uczestnikom prawo do udziału w zarządzaniu protokołem i podejmowaniu decyzji. Protokół Injective umożliwia tworzenie i handel instrumentami pochodnymi na zdecentralizowanej platformie.

Cronos (CRO)

Cronos (CRO) to token platformy kryptowalutowej stworzony przez Crypto.com. Platforma została uruchomiona w listopadzie 2019 r., a token CRO odgrywa rolę w zapewnianiu szybkich i tanich transakcji na platformie, a także jest wykorzystywany jako środek płatniczy w wielu usługach związanych z kryptowalutami i platformach handlowych.

Mantle (MNT)

Mantle (MNT) to token wykorzystywany w sieci Mantle, protokole zdecentralizowanych usług finansowych i rozwoju aplikacji. Sieć została zaprezentowana w marcu 2022 r., a token MNT działa jako środek wymiany i zachęca do uczestnictwa w sieci Mantle.

TOP 5 obiecujących tokenów do gier (NFT) w latach 2024-2025

W branży NFT (non-fungible tokens) istnieje kilka obiecujących monet do gier. Należą do nich ORDI, Blur, ApeCoin (APE), SuperVerse (SUPER) i APENFT (NFT). Każda z tych monet ma potencjał, aby stać się kluczowym aktywem w grach w najbliższej przyszłości, biorąc pod uwagę innowacje, które oferują i wsparcie, jakie mają od społeczności.

ORDI

Token Ordi jest pierwszym tokenem stworzonym przez użytkownika Domodata przy użyciu protokołu Ordinals w standardzie BRC-20. Podobnie jak NFT, tokeny Ordinals wymagają bicia, a Domodata udostępniła je do bezpłatnego bicia online. W ciągu 48 godzin wybito wszystkie 21 milionów tokenów, nadając Ordi więcej cech NFT o ograniczonej zawartości. Ponadto tokeny są pakowane i sprzedawane jako pakiet podczas sprzedaży, co czyni je pojedynczą jednostką.

Blur

Token Blur (BLUR) to główny token kryptowalutowy sieci Blur, zaprojektowany w celu zapewnienia poufnych i bezpiecznych transakcji z naciskiem na zachowanie prywatności użytkowników. BLUR działa w sieci poprzez ułatwianie transakcji, zachęcanie użytkowników i motywowanie różnych uczestników sieci, zapewniając jednocześnie prywatność.

ApeCoin (APE)

ApeCoin (APE) to token ERC-20 używany w ekosystemie APE. Służy on jako token zarządzania ekosystemem, dając posiadaczom możliwość uczestniczenia w zdecentralizowanej, autonomicznej organizacji ApeCoin. Token jest również używany do uzyskiwania dostępu do gier, towarów, wydarzeń i usług w ramach platformy APE. Na początku 2024 r. kapitalizacja rynkowa ApeCoin wynosiła 1,1 mld USD.

SuperVerse (SUPER)

SUPER to token Ethereum używany w ekosystemie SuperVerse, który jest platformą handlową i platformą emisji NFT. Użytkownicy mogą wysyłać SUPER do stakingu, aby zdobywać punkty wymienialne na NFT i wykorzystywać je do głosowania nad planami rozwoju SuperVerse. Na początku 2024 r. kapitalizacja rynkowa tokena wynosi około 599,9 mln USD.

APENFT (NFT)

APENFT to token wykorzystywany w usłudze tokenizacji obiektów sztuki i pracy z nimi w formie tokenów NFT. Głównym celem projektu jest zapewnienie dostępu do światowej klasy, a nawet elitarnych dzieł sztuki ogółowi społeczeństwa za niewielką opłatą. APENFT został oficjalnie zarejestrowany w Singapurze 29 marca 2021 roku.

Najpopularniejsze monety GameFi

W świecie kryptowalut pojawił się nowy trend, który łączy branżę gier z technologią blockchain. GameFi, czyli branża finansowa gier, oferuje graczom możliwość zarabiania pieniędzy i tworzenia wartości w grach. W tym kontekście przyjrzyjmy się kilku dobrze znanym coinom, które odgrywają kluczową rolę w tym obszarze.

Beam

BEAM to kryptowaluta oparta na protokole Mimblewimble, nazwanym na cześć klątwy z Harry'ego Pottera. Protokół ten zapewnia wysoki poziom prywatności i wymaga znacznie mniej pamięci do przechowywania danych niż tradycyjne rozwiązania blockchain.

Moneta została uruchomiona 3 stycznia 2019 r. przez zespół złożony przez izraelskiego programistę i przedsiębiorcę Alexandra Seidelsona pod auspicjami Beam Development Limited. Większość członków zespołu projektowego pochodzi z krajów postsowieckich.

Sandbox (SAND)

Platforma Sandbox została stworzona w 2011 roku i jest wirtualnym światem, w którym gracze mogą posiadać, kupować i sprzedawać cyfrowe przedmioty w formie tokenów. Sandbox był jedną z pierwszych platform blockchain łączących DAO i NFT.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity to popularna gra GameFi oparta na Ethereum, wydana na Binance Launchpad. Użytkownicy mogą awansować swoje Pokémony i walczyć z innymi graczami, otrzymując nagrody. Ze swojej strony AXS to najbardziej obiecujące tokeny gamingowe, których wzrost ceny jest uzasadniony rosnącą liczbą użytkowników gier blockchain.

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA) to token Ethereum obsługujący platformę wirtualnej rzeczywistości Decentraland. MANA służy do kupowania wirtualnych działek w Decentraland, a także do płacenia za towary i usługi na platformie i poza nią. Handel tą kryptowalutą rozpoczął się 6 września 2017 r. i jest ona obecnie dostępna na 125 giełdach, w tym ZB, Bitrue, Binance, Poloniex i innych. Najwyższy wolumen obrotu jest zwykle widoczny na parze MANA/USDC, osiągając 2,7 miliarda dolarów, co stanowi 92% całkowitego wolumenu na wszystkich giełdach. Do 2024 r. cena tokena przekroczy 0,5 USD.

Gala (GALA)

Gala (GALA) to platforma blockchain, która integruje niewymienialne tokeny (NFT) z grami, oferując graczom możliwość zarabiania pieniędzy podczas gry. Gala Games pozwala użytkownikom kontrolować rozwój gier poprzez głosowanie na propozycje nowych projektów. Korzystając z waluty GALA w grze, gracze mogą wymieniać aktywa i przedmioty w grach, w tym w znanych projektach, takich jak Battlestar Galactica.

Od pierwszej połowy 2024 r. monety GALA są warte około 0,03 USD. 

Podsumowanie

Zamiast podsumowania, podzielimy się małym life hackiem: jeśli chcesz zainwestować w nowe obiecujące tokeny na lata 2024-25 o wysokim potencjale wzrostu, szukaj ich na platformach typu launchpad: Binance, DAO Maker, Coinlist, Bybit i innych.

W ten sposób zyskujesz możliwość inwestowania w tokeny, zanim zostaną one wprowadzone na giełdę. Platformy Launchpad starannie wybierają projekty, dzięki czemu notowanie na głównych giełdach jest prawie gwarantowane. A po wejściu na giełdę takie tokeny często zyskują na wartości dziesięciokrotnie. Nie przegap swojej szansy!

Pobierz aplikację Trustee Plus
Zeskanuj kod QR za pomocą telefonu

 

Inne artykuły warte przeczytania

Zainstaluj Trustee Plus już teraz!

Wszystkie korzyści w jednej aplikacji

Zeskanuj kod QR za pomocą telefonu
Image