Gry blockchain do zarabiania kryptowalut - 10 najlepszych

List

Technologia blockchain przeniosła gry wideo na nowy poziom: teraz gracze mogą nie tylko spędzać wolny czas, ale także zarabiać. Wraz z rozwojem zdecentralizowanej technologii pojawiły się projekty GameFi oparte na prawdziwej tokenomice, a wszystkie przedmioty w grach stają się cyfrowymi aktywami, które można sprzedać za kryptowalutę. Zrozummy, czym są gry blockchain, jakie są ich funkcje, a także w jakie gry grać, aby zarabiać. 

Czym jest blockchain gaming?

Image2 7

Gry blockchain to gry wideo, które zawierają elementy oparte na technologii blockchain. Innymi słowy, gra blockchain jest rodzajem zdecentralizowanej aplikacji (DApp) w sektorze finansowym DeFi. Zainteresowanie nimi stało się jednak tak duże, że dla zdecentralizowanych gier wydzielono osobną sferę - GameFi. 

Gracze mogą posiadać NFT, które mogą być sprzedawane na specjalnych giełdach lub zarabiać poprzez udział w turniejach lub innych wydarzeniach związanych z grami. Te ostatnie znane są jako Play2Earn (P2E), co oznacza "graj, aby zarabiać". NFT, podobnie jak inne tokeny, mogą być przechowywane, odbierane i przesyłane w portfelu kryptowalutowym, takim jak Trustee. 

Jak użytkownicy zarabiają na grach blockchain? 

Istnieje kilka sposobów zarabiania na popularnych grach blockchain, od farmingu i stakingu po sprzedaż przedmiotów i postaci w grze. Wymieńmy główne sposoby zarabiania pieniędzy na zdecentralizowanych grach. 

Sprzedaż NFT
Każda postać lub przedmiot w grze może działać jako niewymienny token (ERC-721 lub BEP-721). Możesz kupić podstawową postać, rozwinąć ją, a następnie sprzedać na giełdzie i osiągnąć zysk. Im wyższy poziom postaci, tym wyższa jej wartość, więc jej koszt będzie wyższy. 

Na przykład, można kupić wirtualnego zwierzaka w grze CryptoKitties na Ethereum na początkowym etapie (Genesis), a następnie go rozwinąć. Najdroższy zwierzak został sprzedany za 246 ETH.

Pobierz aplikację Trustee Plus
Zeskanuj kod QR za pomocą telefonu

Farming i staking
Niektóre zdecentralizowane platformy umożliwiają nie tylko posiadanie tokenów NFT, ale także ich stakowanie, generując dodatkowy dochód. Na przykład użytkownicy giełdy Biswap DEX na Binance Smart Chain mogą stakować wirtualne roboty i zarabiać w wielu tokenach jednocześnie. 

Za każdą wymianę można otrzymać punkty za boostowanie - "pompowanie" robotów. Im wyższy poziom robota, tym większy dochód generuje. Punkty Boost są przyznawane za każdą wymianę na Biswap - od 10% do 90% prowizji w zależności od ustawień użytkownika. 

Wygrane za udział w konkursach
Niektóre gry P2E organizują turnieje wśród graczy, w których można otrzymać tokeny, jeśli gracz znajdzie się na liście zwycięzców. Jest to złożona metoda, która często wymaga nie tylko dużo wolnego czasu, ale także dużej inwestycji, bez której niezwykle trudno będzie dostać się na listę zwycięzców. 

Dropy
Entuzjaści kryptowalut wiedzą, że niektóre projekty organizują specjalne airdropy dla posiadaczy, takie jak Strong Holder Offering (SHO) w MakerDAO. Posiadacze NFT mogą również otrzymać darmowe tokeny za posiadanie swoich NFT. 

Korzyści i pułapki związane z blockchain gamingiem

GameFi "wystrzeliło" w górę w 2021 roku, a tokeny niektórych projektów wzrosły ponad stukrotnie w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Doskonałym przykładem jest token Axie Infinity (AXS), który wzrósł z 0,50 USD do 160 USD w mniej niż rok.  

Zanim jednak zainwestujesz w blockchain, musisz ocenić nie tylko korzyści, ale także ryzyko, które może się pojawić. 

Korzyści 

 • Ogromne możliwości zarobkowe. Nie tylko po to, by zarobić, ale by zbić fortunę. Kupiony teraz token NFT może być w przyszłości wart miliony dolarów. Na przykład token NFT Crypto Punk #3100 z kolekcji o tej samej nazwie, który został rozdany za darmo wszystkim w 2017 r., został sprzedany na aukcji za 7,58 mln USD.

 • Alternatywne źródło dochodu. Nie każdy jest w stanie uczynić kryptogry głównym źródłem dochodu, ale fani gier mogą uzyskać dodatkowy dochód ich kosztem. Być może po pewnym czasie stanie się to głównym źródłem dochodu.

 • Promuje rozwój blockchain. Zdecentralizowane gry przynoszą korzyści nie tylko graczom i deweloperom, ale także całemu ekosystemowi DeFi, przyciągając do niego wiele uwagi i pokazując jego mocne strony. 

Pułapki 

 • Musisz zrozumieć nową sztukę cyfrową. Nie można po prostu kupić przedmiotu kolekcjonerskiego i oczekiwać, że jego cena wzrośnie. Musisz być w stanie śledzić trendy na rynku i wiedzieć, dlaczego dany zasób może być dużo wart. Niektóre z wysoko cenionych obecnie dzieł sztuki mogą nie być nic warte w przyszłości. Kolaż "Everydays: The First 5000 Days" został sprzedany za rekordową kwotę 69,3 miliona dolarów na OpenSea Marketplace.

 • Złożoność i wysoki próg wejścia. W rzeczywistości nowicjusze mają niewielkie szanse na zajęcie czołowych miejsc. Zwycięzcy turniejów to najczęściej doświadczeni gracze i streamerzy, którzy doskonale rozumieją mechanikę gry i mogą sobie pozwolić na zainwestowanie dużych sum w rozgrywki. Wyparcie silnych graczy zajmie ci tygodnie, miesiące, a może nawet lata.

 • Ryzyko. Nikt nie wie, czy szum wokół gier blockchain będzie kontynuowany w 2024 roku i czy branża gier będzie nadal rosła w obecnym kształcie, czy też zacznie gasnąć jutro, tak jak to miało miejsce w przypadku gorączki ICO w 2017 roku. Chociaż oczekuje się, że branża gier i meta-uniwersum będą się rozwijać, wszystko będzie zależeć od popytu. Dlatego też posiadane aktywa gamingowe mogą uczynić cię bogatym lub pozbawić kapitału. Ponadto regularnie pojawiają się nowe projekty, które mogą być trudne do śledzenia: silni konkurenci mogą wyprzeć gry PC, które są obecnie u szczytu popularności.

Ranking gier blockchain z zarobkami i wypłatami pieniędzy

 Image1 6

Najlepsze gry blockchain można śledzić za pomocą wyspecjalizowanych usług, takich jak DApp Radar, jeden z największych monitorów zdecentralizowanych aplikacji. DApps można filtrować według kategorii i sieci blockchain. 

Przygotowaliśmy listę najlepszych gier blockchain, w których użytkownicy mogą zarabiać kryptowaluty. 

Farmers World
Jedna z najlepszych gier blockchain z zarobkami. Pomimo premiery dopiero w tym roku, Farmers World szybko stał się jedną z najlepszych nowych gier blockchain pod względem graczy ze względu na swoją wyjątkowość: jest to pierwsza gra NFT, w której musisz rozwijać farmę i zdobywać za to nagrody. Ponad 150 000 graczy na całym świecie dołączyło do Farmers World. 

Axie Infinity
Axie Infinity jest uważana za jedną z najlepszych gier blockchain w stylu Pokemon. Jej popularność wynika nie tylko z wciągającej rozgrywki, ale także z integracji rozwiązania skalowania Ethereum firmy Ronin, które zmniejsza opłaty i zwiększa szybkość transakcji. 

Gracze zbierają i hodują stworzenia podobne do Pokemonów, reprezentowane jako tokeny NFT, które można sprzedawać na rynku. Za każdą wygraną bitwę lub pomyślnie ukończoną misję gracze otrzymują nagrodę w postaci tokenów ERC-20 SLP. 

Alien Worlds
Jest to meta-wszechświat DeFi, w którym gracze mogą używać przedmiotów NFT do różnych celów i zarabiać. Popularność Alien Worlds była tak duża, że w lipcu 2021 r. zarejestrowano 1 milion portfeli w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Gra działa na dwóch blockchainach, WAX i Binance Smart Chain. Gracze są nagradzani w natywnych tokenach TLM, które można również wykorzystać do głosowania w DAO. 

Sprinterlands
Gra znajduje się na pierwszym miejscu pod względem liczby aktywnych użytkowników, która przekracza 300 tys. Sprinterlands to darmowa kolekcjonerska gra karciana Play2Earn z gatunku MMORPG, podobna do słynnego Gods Unchained. Warto zauważyć, że gra została wydana na tym samym blockchainie WAX. 

Aby rozpocząć grę, należy zakupić zestaw startowy kart i wziąć udział w turniejach, za zwycięstwo w których gracze będą nagradzani w tokenach. Same karty można ulepszać i sprzedawać innym użytkownikom na platformie handlowej.

The Sandbox
Kolejna z najlepszych gier blockchain z NFT i otwartym światem (meta universe), stworzona w stylu popularnej gry Minecraft na blockchainie Ethereum. Gracze tworzą i handlują wirtualnymi przedmiotami w Sandbox za tokeny SAND i zarabiają tokeny LAND. Użytkownicy mogą nawet tworzyć własne gry dla innych uczestników. 

Star Atlas
Gra strategiczna o tematyce kosmicznej na blockchainie Solana, zbudowana na przełomowym silniku Unreal Five. Statki kosmiczne użytkowników zderzają się ze sobą w otwartej przestrzeni wszechświata Star Atlas i angażują się w bitwę, aby wygrać i zdobyć nagrody. Zespół projektu Star Atlas miał jeden z najbardziej udanych IEO na giełdzie FTX: po wejściu na giełdę cena tokenów STAR i POLIS podskoczyła 150 razy w stosunku do ceny sprzedaży tokenów, przyciągając dużą uwagę użytkowników. 

Gry blockchain bez inwestycji

Wiele gier wymaga dużych inwestycji, aby zacząć zarabiać. Ale niektóre z nich pozwalają zacząć za darmo. Oto najlepsze gry blockchain z zarobkami bez inwestycji: 

 • Gods Unchained to karciana gra fabularna na blockchainie WAX. Każdy użytkownik otrzymuje początkowy zestaw kart, za pomocą których może brać udział w bitwach i otrzymywać cenne nagrody za zwycięstwa. Jednak pierwsze karty nie są przechowywane w łańcuchu bloków: aby stworzyć duplikaty, które można sprzedać, musisz najpierw wygrać walki i zdobyć nagrody.
 • Sprinterlands - podobna gra, w której podstawowy zestaw kart można uzyskać za darmo.
 • Chainmonsters - darmowa gra MMORPG o tematyce Pokémon, podobna do Axie Infinity, w którą również można zacząć grać bez żadnych inwestycji.
 • The Sandbox - inwestycje pomogą Сi szybciej robić postępy i zarabiać więcej w grze, ale możesz zacząć bez nich. 

Gry blockchain na telefon

 • Blocks Brawler to popularna gra wydana na platformie blockchain MOBOX w sieci BSC. Można w nią grać za pośrednictwem aplikacji na iOS i Androida, a także na urządzeniach stacjonarnych. Użytkownicy ulepszają swoją postać, walczą z innymi graczami i wykonują wyzwania. Najlepsi gracze zostaną nagrodzeni tokenami MBOX na podstawie cotygodniowych rankingów.
 • Pagan Gods to rosyjskojęzyczna gra karciana typu blockchain w ekosystemie WAX stworzona przez Ino Worlds.
 • CoinHunt World to gra na iOS i Androida przypominająca popularną niegdyś aplikację PokemonGo. Celem graczy jest zbieranie kluczy ukrytych na wirtualnej mapie podczas podróży w prawdziwym świecie. Po zebraniu odpowiedniej liczby kluczy możliwe jest otwieranie skarbców w celu uzyskania nagród w BTC lub ETH. Ale tylko po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na jedno pytanie.

Perspektywy na przyszłość dla gier blockchain

Dzienny wolumen obrotu projektami GameFi przekracza 55 milionów dolarów według DApp Radar, ale jeszcze sześć miesięcy temu ledwo przekraczał 20 milionów dolarów. Wskazuje to na rosnący popyt i zainteresowanie grami blockchain. Firmy takie jak Coinbase i Patron pozytywnie oceniają perspektywy gier wideo opartych na blockchainie. Co więcej, Patron zebrał 90 milionów dolarów na inwestycje w gry kryptograficzne, podczas gdy Mythical Games zebrało 75 milionów dolarów na ich rozwój.

Pobierz aplikację Trustee Plus
Zeskanuj kod QR za pomocą telefonu

Ale Forte, któremu udało się zebrać 725 milionów dolarów na stworzenie i rozwój infrastruktury GameFi, pokonał ich wszystkich. Już te dane mówią nam wiele o perspektywach gier blockchain. Ostatecznie jednak o wszystkim decydują trendy rynkowe: tak długo, jak w dłuższej perspektywie pozostaną one wzrostowe, firmy będą zainteresowane rozwojem sektora gier blockchain.

 

Inne artykuły warte przeczytania

Zainstaluj Trustee Plus już teraz!

Wszystkie korzyści w jednej aplikacji

Zeskanuj kod QR za pomocą telefonu
Image