Top 10 mobilnych portfeli kryptowalut na iOS i Androida

List

Portfel to osobisty sejf posiadacza kryptowalut, który powinien być nie tylko wygodny, ale i bezpieczny. Najlepszą opcją jest aplikacja mobilna, która łączy w sobie wygodę, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Dziś powiemy Ci, jakie aplikacje do przechowywania i zarządzania są aktualne w 2024 roku, porównamy najlepsze mobilne portfele kryptowalut i wybierzemy najbardziej wartościowy.

Jak wybrać mobilny portfel kryptowalutowy?

Istnieją różne rodzaje portfeli o różnych zaletach - ktoś woli urządzenia sprzętowe o wysokim poziomie ochrony, ktoś woli wersje stacjonarne, aby wygodnie pracować na rynku kryptowalut z fotela komputerowego. Jednak większość użytkowników preferuje mobilne portfele kryptowalutowe i oto dlaczego: 

 • Twoje kryptowaluty są zawsze na wyciągnięcie ręki i pod Twoją osobistą kontrolą w każdej chwili;

 • Korzystanie z aplikacji mobilnej jest łatwe dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi;

 • Portfele oferują szeroki zakres funkcjonalności i obsługują dziesiątki aktywów cyfrowych;

 • W najlepszych portfelach można nie tylko zarządzać aktywami, ale także monitorować rynek, otrzymywać wiadomości i płacić za zakupy kryptowalutami. 

Portfele mobilne są mniej podatne na phishing, w przeciwieństwie do portfeli stacjonarnych, których dane uwierzytelniające są łatwiejsze do kradzieży. Jednocześnie aplikacje są mniej podatne na ataki wirusów w porównaniu z programami komputerowymi i są znacznie wygodniejsze niż powolne modele sprzętu USB. 

Aby wybrać portfel kryptowalut na telefon odpowiedni do swoich zadań, należy zwrócić uwagę na następujące czynniki. Zacznijmy oczywiście od bezpieczeństwa.

Kilka słów o krypto-bezpieczeństwie

Изображение 2024 05 30 213832009

Ważne: niestety phishing występuje również wśród aplikacji mobilnych. Przykładowo, hakerzy kilkukrotnie publikowali w Google Play fałszywą aplikację portfela Trezor, w której użytkownicy sami wpisywali swoje frazy seed. Dlatego należy zachować ostrożność podczas korzystania z portfela kryptowalut na Androida i sprawdzić autentyczność aplikacji.

App Store ma bardziej rygorystyczną moderację, ale czasami można tam również znaleźć fałszywe aplikacje. Na przykład na początku 2021 r. hakerzy odkryli lukę w przestarzałej wersji systemu iOS, która umożliwiła atakującym uzyskanie dostępu do smartfonów, a w niektórych przypadkach do portfeli. 

Przed użyciem portfeli kryptowalutowych na smartfonach zapoznaj się z tą krótką listą kontrolną bezpieczeństwa: 

 1. Zawsze aktualizuj zarówno portfel lub aplikację, jak i oprogramowanie telefonu w odpowiednim czasie. Im dłużej istnieje starsza wersja, tym więcej czasu mają hakerzy na znalezienie luk w zabezpieczeniach. Korzystając ze starego oprogramowania, narażasz swoje dane osobowe i zasoby.

 2. Pobieraj oprogramowanie tylko z linków z oficjalnych źródeł deweloperskich. Nawet obecność aplikacji w Google Play lub App Store nie gwarantuje, że nie masz do czynienia z nieuczciwym programem. Zawsze sprawdzaj aktualne informacje w oryginalnych źródłach.

 3. Nie przechowuj frazy seed ani żadnych haseł w formie notatek, zrzutów ekranu lub wiadomości na swoich urządzeniach, aby atakujący nie mogli ich wykraść. 

Jeśli uważasz, że wiesz wystarczająco dużo o bezpieczeństwie krypto i jesteś gotowy, aby utworzyć swój własny sejf, nadszedł czas, aby wybrać najlepszy portfel kryptowalutowy. Aby zrobić to dobrze, zwróć uwagę na poniższy zestaw kryteriów.

Wielofunkcyjność

Usługa powinna zapewniać pełen zakres funkcji do zarządzania kryptowalutą. Najprostsze portfele mogą zazwyczaj przechowywać i przesyłać tylko jeden lub więcej aktywów, podczas gdy wielofunkcyjne aplikacje zapewniają obsługę szerokiej listy walut, wymianę, kupno i sprzedaż aktywów cyfrowych na karty bankowe. Wszystko to pozwala zarządzać wszystkimi środkami za pomocą jednego narzędzia.

Bezpieczeństwo

Zwróć uwagę na to, jakie funkcje bezpieczeństwa portfela oferuje deweloper.

Bezpieczeństwo najbardziej niezawodnych aplikacji opiera się na zdecentralizowanych protokołach kryptograficznych. Jednocześnie użytkownik może skonfigurować ochronę swojego portfela: ustawiając hasło, PIN, Touch ID / Face ID. Dostęp do portfela bez klucza, takiego jak Trustee Wallet, jest możliwy tylko za pomocą frazy seed, która jest generowana w momencie tworzenia portfela. Utrata klucza oznacza utratę środków - wszystko jest w twoich rękach.  

Inne usługi, takie jak platforma walut cyfrowych Trustee Plus, umożliwiają skonfigurowanie dostępu nie tylko za pomocą hasła i kodu PIN, ale także uwierzytelniania dwuskładnikowego za pośrednictwem poczty e-mail i Google Authenticator. Jednocześnie w przypadku zgubienia kluczy można przywrócić dostęp do portfela za pomocą numeru telefonu.

Pobierz aplikację Trustee Plus
Zeskanuj kod QR za pomocą telefonu

Wielowalutowość

Nie mniej ważne kryterium, ponieważ większość inwestorów posiada portfel różnych kryptowalut. Wygodniej jest kontrolować wszystkie środki w jednym portfelu, a mobilność pozwoli reagować na sytuację rynkową w dowolnym momencie.  

Plusem będzie, jeśli portfel obsługuje również zakup kryptowalut. W takim przypadku nie będziesz nawet potrzebował giełd kryptowalut do wymiany monet i tokenów. 

Dostępność funkcji wymiany

Dostęp do wbudowanej giełdy pozwoli Ci nie zakładać dodatkowych kont na giełdach lub wymiennikach. Aktywa nie będą musiały być przenoszone do innych usług, zmniejszając ich poziom ochrony. Najlepsze portfele online dla kryptowalut pozwalają na dokonanie wymiany nawet początkującemu - wystarczy kilka kliknięć.

Szybkość i oszczędność

Portfel powinien szybko rozwiązywać zadania użytkowników i oferować korzystne warunki.

Nie ma tu jasnych reguł - każdy deweloper realizuje własne pomysły. Na przykład w Trustee Plus można przesyłać środki za pomocą numeru telefonu z listy kontaktów. Transakcja zostanie zrealizowana natychmiast. Aktywa są wymieniane po zawsze aktualnej cenie, a stablecoiny można wymieniać za darmo. 

Intuicyjny interfejs

Im prostszy jest portfel kryptowalutowy na iOS lub Androida, tym wygodniej dla użytkowników. Ważne jest, aby użytkownik mógł wykonać określoną czynność przy jak najmniejszym wysiłku: znaleźć adres kryptowaluty lub wysłać monety do innego portfela. 

Dla każdej czynności w portfelu, pomimo jej prostoty, pożądane jest posiadanie własnych instrukcji. Duże znaczenie ma również szybka obsługa klienta. 

Dodatkowe funkcje

Pełnoprawna usługa zarządzania kryptowalutami różni się od zwykłego portfela swoimi możliwościami. Na przykład może oferować: 

 • wbudowany agregator danych: śledzenie kursów rynkowych i aktywów bezpośrednio w aplikacji, ustawianie powiadomień o zmianach cen;
 • wsparcie i gromadzenie tokenów NFT;
 • funkcje fakturowania, wysyłanie adresów kryptowalut w postaci kodu QR;
 • zamawianie karty kryptowalutowej do zakupów za pośrednictwem usług płatności zbliżeniowych, bez konieczności przeliczania aktywów na walutę fiducjarną.

Warianty takich możliwości są niewyczerpane i zależą tylko od wyobraźni deweloperów. 

Który portfel kryptowalutowy wybrać: najlepsze usługi mobilne na iOS i Androida

W App Store i Google Play można znaleźć ponad sto różnych portfeli kryptowalut, więc trudno będzie wybrać ten właściwy, nie wiedząc, jakich funkcji potrzebujesz. Uszeregowaliśmy portfele kryptowalut i wybraliśmy spośród nich 10 najpopularniejszych opcji.  

Przyjrzymy się zaletom i wadom każdego z nich, a następnie zbierzemy wszystkie dane w jednej tabeli, aby porównać i wybrać najlepszy.

Trustee Plus

Prosty i wygodny wielowalutowy portfel krypto z obsługą różnych monet i tokenów od Bitcoina do Monero, wbudowanym wymiennikiem, funkcją szybkiego i opłacalnego kupowania i sprzedawania kryptowalut za pomocą karty bankowej, a także natychmiastowymi przelewami na numer telefonu. Wszystko to pozwala zarządzać kryptowalutami w jednej aplikacji mobilnej, bez konieczności korzystania z innych usług. 

Platforma walut cyfrowych Trustee ma prosty i łatwy w użyciu interfejs, który nie wymaga specjalnej wiedzy na temat kryptotechnologii. Oferuje atrakcyjny program poleceń, dzięki któremu użytkownicy mogą zarobić do 45% prowizji Trustee. 

Trustee zapewnia bezpieczeństwo aktywów użytkowników. Jednocześnie każdy może dostosować zabezpieczenia do swoich upodobań: podłączyć PIN, FaceID/TouchID, uwierzytelnianie dwuskładnikowe. 

Jako dodatkowe funkcje, usługa oferuje agregator rynku: przegląd wiadomości branżowych, wykresy kursów walut, oceny najlepszych aktywów tygodnia. Pozwala to na niemal natychmiastowe podejmowanie decyzji dotyczących handlu aktywami. Usługa obsługuje również kartę kryptowalutową - narzędzie do płacenia za towary kryptowalutą w 60 milionach punktów sprzedaży detalicznej. Jest ona wydawana na 5 lat i serwisowana za darmo.

ZaletyWady
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa;
 • Obsługa wielu kryptowalut i tokenów;
 • Całodobowe wsparcie dla użytkowników;
 • Korzystny program poleceń;
 • Przyjazny dla użytkownika interfejs dostępny dla początkujących;
 • Aktualne kursy wymiany i niskie prowizje;
 • Dostęp do danych rynku kryptowalut wewnątrz aplikacji;
 • Dostęp do karty kryptowalutowej do zakupów na całym świecie;
 • Kupuj i sprzedawaj aktywa cyfrowe bez konieczności rejestracji na giełdzie.
Wymagana weryfikacja (KYC)

Exodus

Łatwy w użyciu wielowalutowy portfel kryptowalutowy dla urządzeń z systemem Android/iPhone i komputerów stacjonarnych, które synchronizują się ze sobą. Deweloperzy Exodus położyli nacisk na prostotę, więc funkcjonalność portfela mobilnego jest ograniczona: użytkownicy mogą przechowywać i przesyłać kryptowaluty, śledzić statystyki portfela, przywracać i usuwać portfele. Aplikacja ma wbudowaną giełdę do wymiany kryptowalut i kanał komunikacji z obsługą. 

Exodus może być również używany do pracy z portfelami sprzętowymi Trezor w celu zabezpieczenia aktywów cyfrowych przechowywanych w zimnym portfelu. 

Ponieważ portfel może być używany zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach za pośrednictwem aplikacji lub przeglądarki, wpływa to na ogólne bezpieczeństwo środków. Portfele oparte na przeglądarce są najsłabsze przed atakami hakerskimi i phishingowymi.

ZaletyWady
 • Prosty interfejs i łatwość konfiguracji portfela;
 • Ponad 260 obsługiwanych kryptowalut i tokenów;
 • Statystyki dotyczące portfela i poszczególnych aktywów;
 • Wbudowana giełda kryptowalut.
 • Ograniczona funkcjonalność, zwłaszcza w wersji mobilnej;
 • Brak elastycznych ustawień transakcji.

Coinbase

Portfel wydany przez amerykańską giełdę kryptowalut o tej samej nazwie, która jako pierwsza na świecie weszła na giełdę. Coinbase Wallet obsługuje dużą liczbę aktywów cyfrowych, w tym niewymienialne tokeny (NFT). Jeśli posiadasz konto na giełdzie Coinbase, możesz zsynchronizować je do pracy z portfelem.

ZaletyWady
 • Prosty i łatwy w użyciu;
 • Obsługa tokenów NFT i ERC-20;
 • Dostęp do zdecentralizowanych usług: DEX, usługi NFT;
 • Obsługa uwierzytelniania dwuskładnikowego.
 • Niektóre funkcje są dostępne tylko dla obywateli USA;
 • Funkcje handlowe są trudne dla nowicjuszy w branży.

Coinomi

Funkcjonalny portfel multichain z wbudowaną przeglądarką DApp. Coinomi jest dostępny na PC, iOS i smartfony z Androidem. Portfel kryptowalutowy obsługuje około 125 różnych blockchainów i walut fiducjarnych, kilka formatów adresów Bitcoin - Legacy, P2SH i Bech32, a także połączenie własnego węzła Bitcoin. Usługa wykorzystuje platformy takie jak ShapeShift i Changelly do wymiany aktywów.  

Pod względem bezpieczeństwa usługa pozycjonuje się jako portfel open-source. Jednocześnie zaktualizowane wersje kodu pojawiają się z dużym opóźnieniem - zespół tłumaczy to zaostrzeniem zasad bezpieczeństwa. Od strony użytkownika usługa ma niewiele opcji ustawień zabezpieczenia osobistego, z wyjątkiem zwykłego hasła.  

Użytkownicy zwracają również uwagę na słabą pracę obsługi klienta serwisu.

ZaletyWady
 • Wielowalutowość;
 • Regularne aktualizacje i całodobowe wsparcie użytkownika;
 • Funkcja UTXO Control (ochrona przed atakami pyłu);
 • Wsparcie dla zdecentralizowanych aplikacji;
 • Szybkie tworzenie portfela i możliwość; wyboru aktywów do przechowywania.
 • Przeładowana funkcjonalność, która może zniechęcić nowych użytkowników;
 • Nie w pełni otwarte źródło;
 • Problematyczna obsługa klienta;
 • Brak możliwości dostosowania ochrony osobistej.

SafePal

Aplikacja mobilna jednego z najpopularniejszych portfeli sprzętowych po Ledger i Trezor. Może działać zarówno niezależnie od urządzenia, jak i w połączeniu z nim.  

Deweloperzy SafePal wydali własny token SFP i wprowadzili unikalną koncepcję airdrop o nazwie WHO (Wallet Holder Offering), umożliwiając użytkownikom uzyskiwanie różnych tokenów poprzez proste przechowywanie tokena platformy w portfelu. 

W ramach portfela użytkownicy mogą korzystać z aplikacji DeFi, ale może to stanowić dodatkowe zagrożenie dla bezpieczeństwa w przypadku naruszenia inteligentnego kontraktu, z którym portfel wchodził w interakcję. Aby tego uniknąć, należy aktualizować portfel na czas - w przypadku SafePal trzeba to robić ręcznie za każdym razem.

ZaletyWady
 • Dostęp do produktów DeFi;  
 • Wbudowana giełda DEX i przeglądarka DApp;
 • Zaawansowane ustawienia interfejsu;
 • Konfigurowalne prowizje sieciowe;
 • Tworzenie wielu portfeli;
 • Obsługa NFT.
 • Przeciążony interfejs z powodu nadmiaru funkcji;
 • Trudny w użyciu.

MetaMask

Wśród najlepszych portfeli kryptowalutowych 2024 roku z pewnością znajdzie się Metamask - popularny portfel kryptowalutowy dla Ethereum i tokenów ERC-20, pierwotnie wydany jako wtyczka do przeglądarki, która działa tylko w Chrome, Firefox, Brave i Edge. 

Ale w 2020 roku deweloperzy wydali wersję na iOS i Androida. Portfel MetaMask jest popularny wśród deweloperów ze względu na zaawansowane ustawienia do testowania własnych aplikacji DApp i tokenów. Portfel integruje przeglądarkę DApp, która umożliwia łączenie się z DEX-ami, takimi jak Uniswap, 1inch i inne.

Ważne: Jeśli korzystasz z MetaMask za pośrednictwem przeglądarki, hakerzy mogą teoretycznie ukraść zaszyfrowane klucze prywatne, ponieważ użytkownicy portfeli internetowych są często wyłudzani. Jeśli korzystasz zarówno z aplikacji mobilnej, jak i wtyczki, utwórz oddzielne portfele, aby lepiej chronić swoje aktywa.
ZaletyWady
 • Wbudowana przeglądarka DApp;
 • Możliwość testowania inteligentnych kontraktów;
 • Możliwość tworzenia wielu portfeli;
 • Prosty interfejs.
 • Obsługuje tylko monety i tokeny Ethereum (ERC-20) i BSC (BEP-20);
 • Ograniczona funkcjonalność;
 • Niskie zabezpieczenie wtyczek (pluginów) dla przeglądarek.

Trust Wallet

Popularny wielołańcuchowy portfel kryptowalutowy, który został przejęty przez giełdę kryptowalut Binance.  

Deweloperzy Trust wydali własny token ERC-20, Trust Wallet Token (TWT), który znalazł się w ostatniej dziesiątce 100 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji w 2023 roku. Podczas gdy podstawowe funkcje, takie jak odbieranie i wysyłanie kryptowalut, są łatwe do zrozumienia, użytkownicy mogą mieć trudności z zarządzaniem i mogą nie od razu znaleźć potrzebne sekcje. Jednocześnie aplikacja nie obsługuje pracy z fiat - z jej pomocą nie można sprzedawać aktywów cyfrowych i wypłacać ich na kartę bankową.

ZaletyWady
 • Obsługa różnych kryptowalut;
 • Możliwość tworzenia wielu kont;
 • Staking kryptowalut w aplikacji.
 • Ograniczone możliwości dostosowywania interfejsu;
 • Brak narzędzi do pracy z fiat;
 • Dostęp do seed-phrase można uzyskać tylko za pośrednictwem innego serwisu.

Blockchain.com

Lista najlepszych portfeli kryptowalutowych byłaby niekompletna bez jednego z pierwszych portfeli kryptowalutowych, wypartego przez bezpieczniejszych i wygodniejszych konkurentów. Wcześniej portfel był znany jako Blockchain.info, a wersja mobilna pojawiła się po rebrandingu.

Uwaga: odnotowano ogromną liczbę skarg dotyczących bezpieczeństwa portfela internetowego. Użytkownicy Blockchain.com są jednymi z najczęstszych ofiar stron phishingowych, które kradną dane uwierzytelniające.

Warto zauważyć, że dotyczy to tylko portfela internetowego, ale fakt ten nadszarpnął reputację firmy. Portfel mobilny Blockchain obsługuje tylko wąski zakres kryptowalut i nie pozwala ich zakup za waluty fiducjarne z kart bankowych.

ZaletyWady
 • Wygoda użytkowania;
 • Możliwość utworzenia kilku portfeli do różnych celów.
 • Niewielka liczba aktywów: tylko 17 kryptowalut i tokenów;
 • Duża liczba odnotowanych włamań;
 • Brak możliwości zakupu kryptowalut za fiat.

Crypto.com

Portfel, który został wydany przez giełdę kryptowalut o tej samej nazwie w 2019 roku. Podobnie jak Trust Wallet, firma wydała swój własny token, Crypto.com Coin (CRO), który znalazł się wśród 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji w 2020 r., ale ustąpił miejsca bardziej obiecującym altcoinom. 

W portfelu użytkownicy mogą przechowywać i kupować kryptowaluty, a także wydawać Crypto.com Cryptocard, za pomocą której można płacić za zakupy kryptowalutami. Crypto.com jest portfelem powierniczym i wymaga podania numeru telefonu i adresu e-mail, aby uzyskać do niego dostęp. Oprócz standardowych usług, portfel oferuje również funkcje stakingu i pożyczania kryptowalut.

ZaletyWady
 • Obsługa około 250 aktywów cyfrowych;
 • Wbudowany wymiennik i obsługa kryptowalut;
 • Dostęp do usług finansowych: staking i pożyczki.
 • Nie obsługuje pracy z walutami fiducjarnymi;
 • Złożony interfejs, niedogodności związane z pracą w aplikacji. 

Atomic Wallet

Portfel kryptowalutowy na iPhone'a i Androida, wydany wraz z własnym tokenem Atomic Wallet Coin (AWC), który był dystrybuowany do wszystkich użytkowników, którzy zainstalowali aplikację. Atomic Wallet jest dostępny na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Użytkownicy mogą przechowywać i wymieniać ponad 500 różnych kryptowalut, a dostęp do aktywów uzyskuje się za pomocą hasła, które należy ustawić podczas tworzenia portfela. 

Pomimo środków bezpieczeństwa, Atomic Wallet został zhakowany w czerwcu 2023 r. - według Elliptic straty użytkowników wyniosły łącznie ponad 100 mln USD. Włamanie dotyczyło około 1% portfeli z miesięcznej liczby aktywnych użytkowników. 

Od tego czasu zespół programistów wydał aktualizację zabezpieczeń.

ZaletyWady
 • Wygodny i prosty interfejs;
 • Wykresy z kursami kryptowalut;
 • Dostępny swap atomowy na wewnętrznej giełdzie DEX;
 • Możliwość zakupu kryptowaluty za fiat;
 • Możliwość stakingu;
 • Personalizacja prowizji.
 • Portfele są sortowane alfabetycznie lub tylko według kursu wymiany;
 • Nie obsługuje adresów SegWit;
 • Bezpieczeństwo portfela jest wątpliwe.

Porównanie portfeli kryptowalut dla systemów iOS i Android

Dla Twojej wygody umieściliśmy wszystkie kryteria w jednej tabeli, abyś mógł je porównać i wybrać najlepsze portfele kryptowalut, które mogą rozwiązać Twoje zadania.

#WielofunkcyjnośćBezpieczeństwoWielowalutowośćFunkcja wymianySzybkość i oszczędnośćWygoda użytkowaniaRozszerzone funkcjeWyjątkowe funkcje
Trustee Plus+++++++Agregator giełdowy,
karta kryptowalutowa
Exodus+++
>145
+-++-
Coinbase-+++-+-Dostęp do DeFi i ICO
Coinomi++++-+/--Moduły identyfikacji Digi-ID, UTXO Control, DNS
SafePal++++-++
(integracja portfela sprzętowego)
Airdrop WHO
MetaMask+++
(tylko ERC-20 i BEP-20)
++++
(możliwość testowania inteligentnych kontraktów przez testnet)
-
Trust Wallet++++++/---
Blockchain.com+/--+
(17 tokenów i monet)
++++
(airdropy i swapy)
-
Crypto.com-+++-++
(staking i depozyty)
Karta kruptowalutowa
(ograniczony dostęp)
Atomic Wallet++++-+--

Najlepszy portfel kryptowalutowy na iOS/najlepsze portfele kryptowalutowe na Androida

To był przegląd aplikacji do przechowywania aktywów cyfrowych. Zidentyfikowaliśmy najlepsze portfele kryptowalutowe - najlepsze aplikacje mobilne aktualne w 2024 roku.  

Na podstawie porównania najlepszymi portfelami mobilnymi okazały się platforma walut cyfrowych Trustee Plus i aplikacja portfela sprzętowego SafePal. Są one idealne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników, pomagając wygodnie zarządzać kryptowalutami, dokonując zyskownych transakcji. Podczas gdy SafePal najlepiej używać w połączeniu z fizycznym portfelem, możesz zacząć korzystać z Trustee Plus już teraz, pobierając go za darmo z Google Play lub App Store.

Pobierz aplikację Trustee Plus
Zeskanuj kod QR za pomocą telefonu

 

Inne artykuły warte przeczytania

Zainstaluj Trustee Plus już teraz!

Wszystkie korzyści w jednej aplikacji

Zeskanuj kod QR za pomocą telefonu
Image