Jak zarabiać na kryptowalucie od zera w 2024 roku: 9 sposobów

List

W 2011 r. kurs Bitcoina po raz pierwszy przebił barierę 1 USD, a w marcu 2024 r. osiągnął najwyższy dotychczas poziom 73 737 USD. Kapitalizacja kryptowalut na przestrzeni lat wyprzedziła wiele dużych spółek - w szczytowym momencie wynosiła ponad 3 miliardy dolarów. Wszystko to pokazuje, że zarabianie od zera na kryptowalutach jest możliwe, a my opowiemy Ci o 9 sposobach, jak to zrobić.

Czy zarabianie na kryptowalutach jest realne?

Ethereum4 1

Aby zrozumieć, czy możliwe jest zarabianie na kryptowalutach, wystarczy spojrzeć na liczby, na przykład historię wzrostów kursu Bitcoina: 

 • w 2011 roku kurs BTC wzrósł z 0,01 USD do 5 USD - jego cena wzrosła 500 razy;

 • w 2013 r., w ciągu dwóch lat, jego wartość wzrosła do 1000 USD - kolejne 200 razy;

 • w 2017 r., po długim kryzysie, wartość BTC osiąga 17 700 USD;

 • w 2021 r. jego kurs z 5 000-11 000 USD osiąga szczyt na poziomie 69 000 USD;

 • W 2024 r. jego kurs osiąga nowy najwyższy poziom w historii - 73 737 USD. 

Pomimo dramatycznych spadków, kurs Bitcoina nie tylko wykazuje odporność, ale także osiąga coraz wyższe szczyty z każdym cyklem. To samo dotyczy innych kryptowalut, takich jak Ethereum - od 1,2 USD do 4600 USD (3800 razy), czy Ripple - od 0,004 USD do 0,5 USD (1250 razy).  

Liczby te pokazują, że zarabianie na kryptowalutach od zera jest możliwe. I nie wymaga to nawet żadnych skomplikowanych działań - można po prostu holdować* kryptowalutę. Istnieją jednak inne sposoby zarabiania pieniędzy, które mogą przynieść większy zysk. Rozważymy prawie wszystkie popularne sposoby, różniące się poziomem złożoności i ryzyka, a Ty zdecydujesz, który z nich bardziej Ci odpowiada.

Hold lub HODL (od słowa hold) to termin oznaczający długoterminowe utrzymywanie zakupionej kryptowaluty.

Ile ludzie zarabiają na kryptowalutach w 2024 roku?

Pierwsze pytanie, które interesuje początkujących inwestorów brzmi: ile można zarobić na kryptowalutach? Odpowiedź jest niejednoznaczna: - inwestując w kryptowaluty można zarówno szybko zarobić, jak i łatwo stracić. W dużej mierze zależy to od umiejętności i zdolności do analizowania sytuacji na rynku kryptowalut. 

Uwaga! Inwestowanie i handel kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem utraty pieniędzy.

Dlatego zanim zaczniesz inwestować w kryptowaluty, musisz nauczyć się kilku prostych zasad: 

 • Nie inwestuj więcej pieniędzy, niż boisz się stracić;

 • Nigdy nie inwestuj z pożyczonych środków;

 • Dywersyfikuj swój portfel inwestycyjny - nie inwestuj wszystkich pieniędzy tylko w jedną kryptowalutę.

Zasady te nie uchronią Cię przed stratami w przypadku korekty na rynku kryptowalut, ale pomogą zminimalizować ewentualne straty.

Straty nie oznaczają zmniejszenia ilości kupowanej kryptowaluty, ale różnicę między kursem kupna i sprzedaży. 

Niektóre metody wiążą się z minimalnym lub zerowym ryzykiem - o takich metodach również wspomnimy. Możesz zarobić 100 USD lub 10000 USD - zależy to od różnych czynników: wybranej metody i kryptowaluty, doświadczenia, kwoty inwestycji itp.

Jak zarabiać na kryptowalutach od zera: dziewięć najlepszych sposobów

Rozważmy dziewięć sposobów zarabiania kryptowalut, które wymagają aktywnych działań ze strony użytkowników. Niektóre z wymienionych sposobów będą wymagały inwestycji - w technologię, kryptowaluty, staking lub uruchomienie własnego projektu.  

1. Jak zarabiać na giełdach: arbitraż i handel

Ethereum3 1

Z tradycyjnej sfery finansowej, takie sposoby zarabiania pieniędzy jak arbitraż i handel przeniosły się do branży kryptowalut: 

 • Arbitraż to czerpanie zysków z różnicy w cenach tych samych aktywów na różnych giełdach kryptowalut;

 • Handel to osiąganie zysków poprzez średnioterminowe lub krótkoterminowe zmiany cen aktywów. Biorąc pod uwagę dużą wahliwość kryptowalut, ta metoda zarabiania zyskała szczególną popularność wśród ryzykownych traderów. 

Obie metody są praktykowane na giełdach kryptowalut lub usługach, które obsługują szybką wymianę aktywów i rozbudowane statystyki rynkowe, takie jak platforma Trustee Plus. 

2. Inwestowanie w kryptowaluty

Inwestowanie to najprostszy sposób zarabiania na kryptowalutach.  Wystarczy kupić kryptowalutę i ją przechowywać. W tym celu najlepiej jest skorzystać z portfela kryptowalutowego - najbezpieczniejszego sposobu przechowywania aktywów cyfrowych. Portfele kryptowalutowe, takie jak Trustee Plus i Trustee Wallet, umożliwiają kupowanie kryptowalut bezpośrednio z portfela.

Inwestowanie łączy w sobie prostotę i wysokie potencjalne zyski, co jest odpowiednie nawet dla początkujących. Jest to jednak metoda długoterminowa. Należy być przygotowanym na to, że kurs walutowy może się zmieniać przez długi czas. Jeśli jesteś gotowy trzymać kryptowalutę przez 3-5 lat i czekać na wzrost jej kursu, ta metoda jest dla Ciebie odpowiednia. Dla inwestorów krótko- i średnioterminowych plusem będzie umiejętność zrozumienia analizy fundamentalnej, a także śledzenia trendów.

Ile można zarobić? 

Zależy od tego, jak kryptowaluty będą rosły i jak cierpliwy jest inwestor. Obliczmy, ile mógłbyś zarobić, gdybyś zainwestował w Bitcoina rok temu. Załóżmy, że 1 stycznia 2023 r. kupiłeś 1 BTC za 16 500 USD, z wyłączeniem prowizji. W marcu 2024 r. kurs wymiany osiągnął 73 737 USD i zdecydowałeś się go sprzedać.  Twój zysk wyniesie: 

1 BTC * 73 737 USD - 16 500 USD = 57 237 USD, z wyłączeniem opłat transakcyjnych.

W tym okresie zysk niezależnie od kwoty wyniósłby +247%. W tym samym czasie musiałbyś wykonać tylko dwie czynności, aby uzyskać wynik: kupić i sprzedać aktywo.

Wady i zalety inwestowania

ZaletyWady
Najprostszy sposób zarabiania na kryptowalutachPasywność
Wysoki potencjalny zyskWymaga cierpliwości i umiejętności kontrolowania emocji
Nie wymaga żadnej wiedzy i umiejętności, ale zrozumienie analizy fundamentalnej i zarządzania ryzykiem będzie plusemWysokie ryzyko - po okresach wzrostu rynku kryptowalut następują okresy korekty. W niektórych przypadkach może ona sięgać -70%.
BezpieczeństwoNieodpowiedzialne przechowywanie kluczy do portfela może prowadzić do utraty dostępu do środków

3. Zarabianie bez inwestycji: airdropy i bounties

Ethereum7

Nie musisz inwestować w kryptowaluty: możesz brać udział w rozdaniach i zdobywać monety lub tokeny za darmo, wykonując proste czynności: subskrypcje, polubienia, reposty, tworzenie treści. Za każdą wykonaną czynność można otrzymać nagrodę. 

Im bardziej złożone działanie, tym większa nagroda. Na przykład repost jest zwykle ceniony znacznie bardziej niż subskrypcja. Ponadto, im więcej subskrybentów posiadasz, tym większa może być nagroda. Czasami twórcy airdropów uruchamiają konkursy polecające, za wygranie których można otrzymać imponującą ilość tokenów. Lub uruchamiają łamigłówki - na przykład w 2023 roku Yaga Labs uruchomiła serię cotygodniowych zadań z nagrodą w wysokości 0,12 BTC.

Ile można zarobić? 

Warunki i wymagania dla uczestników bounty są wyższe, ale można zarobić więcej niż na airdropach. Ryzyko airdropów i bounty polega na tym, że można stracić czas i nic nie zarobić, jeśli projekt, którego tokeny są dystrybuowane do użytkowników, nie rozwija się, a same tokeny nie pojawiają się na żadnej giełdzie. W związku z tym rentowność waha się od zera do dziesiątek tysięcy dolarów z jednej dystrybucji. 

Na przykład projekt Uniswap rozdał 400 UNI każdemu użytkownikowi, który dokonał co najmniej jednej potwierdzonej transakcji na platformie. W momencie rozdawania tokeny te były warte około 1300 USD. Gdybyś je zdobył i sprzedał rok po rozdaniu, mógłbyś zarobić ~11 000 USD na prostej wymianie. Oczywiście przykładów nieudanych startupów jest więcej, nie wspominając o dużej aktywności nieuczciwych projektów. Niemniej jednak, przy odpowiedniej analizie fundamentalnej projektu, możliwe jest znalezienie naprawdę wartościowych aktywów, takich jak UNI lub 1INCH. 

Inną opcją dla tych, którzy dopiero zapoznają się z kryptowalutami, są krany kryptowalutowe. Ich istotą jest to, że po pewnym czasie otrzymujesz skromną kwotę, ale istnieje szansa na "zgromadzenie" większej kwoty. Jest to najbardziej bezpośrednia odpowiedź na pytanie, jak zarabiać od zera na kryptowalutach. Do tej metody nie potrzebujesz niczego poza telefonem lub komputerem z dostępem do Internetu, ale dochód z takich działań i "inwestycji" będzie odpowiedni. 

Nie będziemy szczegółowo rozważać tej metody, ponieważ trudno jest zarobić na niej imponujące kwoty. Ale dla początkujących, którzy chcą zdobyć pierwszą kryptowalutę szybko, łatwo i bez inwestycji, może być odpowiednia jako pierwszy eksperyment.

Wady i zalety rozdawania kryptowalut

ZaletyWady
Nie wymaga inwestycji finansowychRyzyko marnowania czasu, jeśli tokeny nie są "notowane" na giełdach
Możliwość zarabiania na tym, co już robisz w sieciach społecznościowychIstnieje możliwość, że projekt nie wypłaci tokenów uczestnikom
Brak ryzyka utraty pieniędzyWiększość tokenów jest sprzedawana po cenie niższej niż cena ogłoszona podczas dystrybucji, co zmniejsza dochód.
Wymaga aktywnych działań - nie ma bierności. Istnieje jednak możliwość uzyskania częściowej pasywności, jeśli masz własny blog lub kanał w sieciach społecznościowychTrudno jest znaleźć wartościowy długoterminowy projekt bez specjalnej wiedzy.
Istnieje możliwość uzyskania częściowej pasywności, jeśli masz bloga lub kanał w sieciach społecznościowychSkromne kwoty zarobków na kranach kryptowalutowych.

4. Staking 

Pierwszym sposobem wydobywania kryptowalut było górnictwo - proces potwierdzania nowych bloków sieci, w wyniku którego górnicy są nagradzani. Jednak z każdym rokiem proces ten wymaga coraz większej mocy obliczeniowej i energii elektrycznej. 

Został on zastąpiony przez staking - proces utrzymywania łańcucha bloków w celu uzyskania nagrody, który nie wymaga drogiego sprzętu, kosztów energii elektrycznej i długich konfiguracji. Aby zarabiać pieniądze, wystarczy kupić kryptowalutę i zamrozić ją pod adresem portfela na pewien czas. Większość portfeli kryptowalutowych obsługuje tę funkcję, na przykład można stakować Tron (TRX) w Trustee Wallet. 

Ile można zarobić?

Steaking odpowiada na pytanie, jak zarabiać na kryptowalutach dla początkujących, ponieważ ich rentowność waha się od 1% do 20% rocznie i nie jest stabilna. Prawie wszystkie blockchainy PoS działają na tej samej zasadzie: im więcej stakowanych kryptoaktywów, tym większe zyski. A jeśli kurs wymiany kryptowaluty wzrośnie, dochód ze stakingu będzie najbardziej namacalny. Weźmy również pod uwagę odsetki składane.

Obliczmy, ile mógłbyś zarobić, gdybyś kupił i postawił kryptowalutę Solana (SOL), jedno z największych aktywów cyfrowych w sektorze, na początku 2023 roku.

Tak więc kupiłeś 1 004 SOL po kursie 9,96 USD o wartości 10 000 USD. Rentowność stakingu Solana wynosi 13% rocznie. Załóżmy, że walidator, któremu przekazałeś monety, pobiera 10% zwrotu. Dałoby to zwrot w wysokości 11,7% za rok. I to bez uwzględnienia odsetek składanych, przy których zwrot byłby wyższy. Obliczmy, ile monet SOL zgromadziłoby się w ciągu roku:  

1004 SOL * 11,7% = 1174 SOL 

Cena kryptowaluty w styczniu 2024 r. wynosiła około 90 USD. Okazuje się, że zwrot z inwestycji i stakingu wyniósł: 

1174 SOL * $90 - $10,000 = $95,660 

Inwestycja w Solanę zwróciłaby się prawie 9,5-krotnie. Gdybyś po prostu zainwestował w Solanę bez stakingu, zarobiłbyś 80 360 USD - o 15 300 USD mniej.

Pobierz aplikację Trustee Plus
Zeskanuj kod QR za pomocą telefonu

Wady i zalety stakingu

ZaletyWady

Całkowicie pasywne zarabianie. Możesz wypłacić swoje zarobki, kiedy tylko chcesz, ale jeśli regularnie wypłacasz nagrody i reinwestujesz je, zwroty wzrosną

Ryzyko jest takie samo jak w przypadku inwestowania w kryptowaluty

Nie wymaga specjalistycznej wiedzy, chociaż początkujący będą musieli najpierw zrozumieć, jak działa staking w portfelu

Zamrażanie monet

Dodatkowy dochód do inwestycji

 

Bezpieczeństwo - monety i tokeny nie opuszczają portfela i są chronione przed włamaniami

 

Niski próg minimalny

 

5. Inwestycje w projekty DeFi, tokeny NFT

Ethereum6

Doskonałym uzupełnieniem klasycznego portfela kryptowalut będą inwestycje w rozwijający się sektor DeFi lub tokeny NFT: 

 • DeFi to zdecentralizowany system finansowy, będący alternatywą dla sektora bankowego. Duże zdecentralizowane projekty, takie jak giełda Uniswap, emitują własne tokeny, w które można inwestować;

 • NFT - niezamienne tokeny, które zapoczątkowały falę sztuki cyfrowej. Wiele celebrytów, artystów i dużych firm wypuszcza swoje kolekcje. Wzrost ich wartości może osiągnąć setki procent w krótkim czasie. 

Ile można zarobić?

Zależy od kursu kryptowaluty. Podczas hossy cena popularnych tokenów platformy DeFi wzrosła wielokrotnie. Niektóre z nich wzrosły o kilka tysięcy procent w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Przykładowo, token Yearn.Finance (YFI) zyskał na wartości ponad 30 000 procent, a przez pewien czas jego kurs przewyższał nawet kurs bitcoina.

Obliczmy, o ile wzrósłby nasz kapitał, gdybyśmy zainwestowali 10 000 USD w token MKR na początku 2023 roku. W tym czasie jego kurs wynosił 510 USD, a do 1 stycznia 2024 r. stał się równy 2 266 USD.  

($10 000/$510) * $2 266 - $10 000 = $34 431 

Zysk z NFT jest trudniejszy do obliczenia, ponieważ każdy token lub kolekcja ma swoją specyfikę. Wystarczy zauważyć, że najdroższy NFT został sprzedany za 91,8 miliona dolarów.

Wady i zalety inwestowania w tokeny DeFi i NFT

ZaletyWady
Branża DeFi stale się rozwija i nabiera rozpędu. Obecnie jej udział w całkowitej kapitalizacji wszystkich kryptowalut wynosi 3,9%Wysokie ryzyko utraty pieniędzy w przypadku załamania kursu
PasywnośćRyzyko hakowania inteligentnych kontraktów
Niski próg wejścia - możesz zacząć nawet od 1 USD, jeśli kupujesz na platformach DeFi, a środki nie opuszczają portfelaWysokie prowizje sieci Ethereum
Możliwość samodzielnego minecraftowania NFTWiele opcji wymiany

6. Inwestowanie w ICO

Initial Coin Offering lub initial token offering to jeden z najbardziej ryzykownych sposobów inwestowania w aktywa cyfrowe. Z jednej strony masz szansę kupić tokeny po najniższej cenie i wielokrotnie zwiększyć swój kapitał. Z drugiej strony ryzykujesz utratę części środków, jeśli tokeny nie zostaną wykorzystane, a nawet całkowitą utratę inwestycji, jeśli token nie będzie notowany na giełdach kryptowalut. 

Wskazówka. Nie inwestuj wszystkich swoich pieniędzy w jeden projekt, w przeciwnym razie ryzyko utraty inwestycji wzrośnie. Lepiej jest rozdzielić środki pomiędzy kilka projektów lub, innymi słowy, zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny. 

Ile można zarobić?

Możesz stracić wszystkie swoje inwestycje lub pomnożyć je kilka tysięcy razy. Przykładowo, trzecia pod względem kapitalizacji kryptowaluta Binance Coin (BNB) była warta zaledwie 0,1 USD podczas publicznej sprzedaży tokenów, a 1 stycznia 2024 r. jej kurs wymiany wynosił 333 USD - 3330 razy więcej. Gdybyś zainwestował 100 USD w BNB podczas ICO, Twój kapitał wzrósłby do 333 000 USD na początku 2024 roku.

Wady i zalety inwestowania w ICO

ZaletyWady
Nie wymaga dużych inwestycji. Zwykle minimalna kwota inwestycji w ICO wynosi tylko 50-100 USDWiedza jest wymagana do wyboru obiecujących projektów
Możliwość zakupu kryptowalut po niskiej cenie i pomnożenia kapitału w krótkim czasieIstnieje ryzyko utraty wszystkich zainwestowanych środków
Nawet początkujący może łatwo zrozumieć procedurę zakupu tokenówWiększość tokenów staje się tańsza po notowaniu na giełdach
 Ryzyko inwestowania w nieuczciwe projekty

7. Kopanie kryptowalut

Ethereum8

Pierwsze kryptowaluty, takie jak Bitcoin, można wydobywać za pomocą specjalnego sprzętu. Jednak wymierny zysk będzie wymagał znacznych inwestycji, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i opłatę za energię elektryczną. 

Wydajność wydobycia będzie również zależeć od kraju. Tak więc w sierpniu 2023 r. analitycy z CoinGecko obliczyli koszt wydobycia 1 BTC w różnych krajach dla pojedynczych górników. W Libanie BTC można wydobywać za jedyne 260 USD, podczas gdy we Włoszech za 208 600 USD. A na przykład na Ukrainie cena wydobycia wyniosła 10,73 tys. dolarów. 

Ponadto sprzęt staje się przestarzały, a jego wydajność spada z czasem, co również wpływa na rentowność. Istnieją dwa rodzaje wydobycia: wydobycie w chmurze lub przy użyciu własnego sprzętu. Rozważmy pokrótce obie opcje. 

Klasyczne kopanie

Ta opcja jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga skonfigurowania sprzętu i zainstalowania oprogramowania. Ponadto należy utrzymywać sprzęt tak, aby działał jak najdłużej: zapewnić nieprzerwane zasilanie i wysoki poziom chłodzenia. Istnieją jednak usługi hostingowe: kupujesz tylko sprzęt i płacisz czynsz, a konfiguracją i konserwacją zajmują się specjaliści. Koszty w tym przypadku będą jednak wyższe.

Zarabianie na wydobywaniu kryptowalut można podzielić na kilka etapów: 

 • Zakup i instalacja górnika lub farmy na kartach graficznych;

 • Konfiguracja sprzętu i oprogramowania do wydobywania;

 • Uruchomienie procesu wydobywania. 

Po ostatnim etapie proces staje się niemal pasywny. Wystarczy sprawdzać stan sprzętu i od czasu do czasu go konserwować.

Pobierz aplikację Trustee Plus
Zeskanuj kod QR za pomocą telefonu

Kopanie w chmurze 

Proces ten jest całkowicie pasywny. Kupujesz kontrakty w chmurze i zarabiasz na wydobyciu, płacąc prowizję za energię elektryczną. Zaletą kopania w chmurze jest to, że nie trzeba kupować całego sprzętu - aby rozpocząć umowę, wystarczy zapłacić minimalną stawkę hash, która kosztuje od 10 do 20 USD w zależności od usługi. 

Wadą górnictwa w chmurze w porównaniu do klasycznego górnictwa jest to, że w przypadku ujemnej rentowności płatności przestają napływać, a czynsz może się nie zwrócić. Jeśli wydobywasz na własnym sprzęcie, poniesiesz straty, ale monety będą nadal wydobywane, a sprzęt się zwróci. 

Ile można zarobić? 

Opłacalność kopania zależy od kursu kryptowaluty i złożoności wydobycia, a także kosztów energii elektrycznej. Im wyższa złożoność i niższy kurs kryptowaluty, tym niższy dochód. Przybliżoną rentowność można obliczyć za pomocą kalkulatorów górniczych. 

Kurs wymiany Bitcoina rozpoczął rok 2024 z poziomem 42 360 USD, w takich warunkach wydobycie BTC przynosi dobre zyski. Ważne jest, aby poprawnie obliczyć koszt farmy, cenę energii elektrycznej, okres zwrotu sprzętu w zależności od aktualnego kursu. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę dynamikę złożoności wydobycia. 

W 2024 r. nagroda za utworzenie nowego bloku sieci wynosi 6,25 BTC lub ~ 165 000 USD. W kwietniu 2024 r., po halvingu Bitcoina, nagroda zmniejszy się o połowę do 3,125 BTC.

Wady i zalety górnictwa

ZaletyWady
Pasywność i dostępność dla początkującychDrogi sprzęt, możliwa awaria
Niski próg wejścia (dla kopania w chmurze)Negatywna rentowność przy niskich kursach kryptowalut
Wysoka potencjalna rentowność przy wysokim kursie kryptowalutyAktualne dla regionów z tanią energią elektryczną
 Długi okres zwrotu z inwestycji w sprzęt
 Sprzęt generuje dużo hałasu i ciepła

8. Polecenia i programy partnerskie

Giełdy kryptowalut, portfele, sprzedawcy i inne usługi kryptowalutowe oferują użytkownikom możliwość zostania członkami programu partnerskiego i zarabiania w kryptowalutach poprzez zapraszanie klientów. Zaletą tej metody jest możliwość zarabiania pieniędzy w kryptowalutach bez inwestycji i ryzyka, nawet bez znajomości tej sfery. 

Jak zarabiać na programach poleceń: 

 1. Po pobraniu portfela otrzymujesz specjalny link partnerski. Kiedy użytkownicy rejestrują się za jego pośrednictwem, stają się Twoimi poleconymi.

 2. Rozpowszechniasz link w dowolny legalny sposób: wysyłasz go znajomym w wiadomości, publikujesz w sieciach społecznościowych lub na forach itp. Jeśli masz własnego bloga lub stronę internetową, możesz promować link za jej pośrednictwem. Często zachęca się nawet do motywowanego ruchu, ponieważ usługi i tak przynoszą zyski.

 3. Gdy użytkownik zarejestruje się za pośrednictwem Twojego linku i dokona zakupu, sprzedaży lub wymiany, otrzymasz przychód za każdą jego transakcję. 

Platforma walut cyfrowych Trustee Plus posiada również program poleceń. Aby zostać jego członkiem, zarejestruj się i przejdź weryfikację, a następnie: 

 1. Uzyskaj swój osobisty link polecający w aplikacji;

 2. Rozpowszechniaj swoje linki i zarabiaj - 45% przychodów Trustee z transakcji.

Dowiedz się więcej o tym, jak zacząć zarabiać na kryptowalutach od zera, zapraszając poleconych tutaj.

Ile można zarobić?

W skrócie - od zera do nieskończoności. Wszystko zależy od tego, ile dana firma płaci, ilu poleconych pozyskałeś i jakie są jej obroty. Niektóre firmy są skłonne zapłacić 20% zysków, inne - nawet 50%. Oto prosty przykład: 

Zaprosiłeś 1000 osób, z których każda sprzedaje i kupuje kryptowalutę o wartości 1000 USD średnio miesięcznie. Usługa płaci za każdą transakcję do 45% swoich dochodów. W tym przypadku w ciągu miesiąca zarobisz: 

1 000 osób * 1 000 USD * 45% = 4 500 USDT 

W Trustee Plus wynagrodzenie za program poleceń naliczane jest od dochodu z transakcji zaproszonych użytkowników, które są łączone na dwóch poziomach - 20% i 25%. Górna granica dochodu nie jest w żaden sposób ograniczona, co sprawia, że system poleceń jest doskonałym źródłem pasywnego dochodu. 

Wady i zalety programów partnerskich

ZaletyWady
Możliwość zarabiania bez ryzyka i inwestycjiAby uzyskać wymierny dochód, musisz znać się na promocji i mieć własną stronę internetową/bloga/kanał w sieciach społecznościowych, a także zapraszać wielu poleconych, którzy będą regularnie dokonywać transakcji
Nieograniczony dochód - możesz promować dowolną liczbę usług w tym samym czasieRyzyko "straty budżetu" podczas uruchamiania kampanii reklamowej, zwłaszcza bez doświadczenia
Względna pasywność - zapraszasz poleconych raz, a potem są oni (warunkowo) przypisani do ciebie na stałe 

9. Własny biznes

Możesz uruchomić biznes na kryptowalutach, tworząc własną usługę. Możliwości są ograniczone jedynie wyobraźnią przyszłego przedsiębiorcy: 

 • Uruchomienie własnego projektu blockchain i emisja kryptowaluty;
 • Stworzyć zdecentralizowaną aplikację (DApp) na blockchainie;
 • Otworzyć sklep internetowy i akceptować płatności w kryptowalucie;
 • Wydać swoją kolekcję NFT, np. na protokole Ordinals opartym na Bitcoinie, który jest aktualny w 2024 r;
 • Stworzenie gry blockchain z cyfrową gospodarką w grze.

Zaletą jest to, że konkurencja w tym obszarze jest jeszcze niewielka, a wielu użytkowników czułoby się komfortowo płacąc za towary i usługi kryptowalutą. Dla sprzedawców jest to korzystne, ponieważ nie muszą płacić bankom za korzystanie z zarejestrowanych w nich kont. 

Uruchomienie własnego projektu blockchain pozwoli ci uzyskać finansowanie poprzez sprzedaż kryptowaluty lub tokenów, ale ta opcja wymaga doświadczonego zespołu i dużych inwestycji. 

Ile mogę zarobić?

Nie ma limitu zarobków z własnego biznesu. Im więcej zainwestujesz, tym większy zwrot możesz uzyskać. Ale biznes wiąże się z ryzykiem, więc istnieje szansa na poniesienie strat i bankructwo - zależy to od wielu czynników: doświadczenia zespołu, opracowania biznesplanu i planowania, marketingu. 

Należy również wziąć pod uwagę ryzyko zmienności. Załóżmy, że kupiłeś towary i sprzedałeś je za bitcoiny, otrzymując 200% wpływów z zainwestowanych środków, w tym wydatki. Jeśli cena kryptowaluty podwoi się, przychód wyniesie 500%. Jeśli kurs spadnie 3-krotnie, wyjdziesz na zero. Ale jeśli cena spadnie 4-5 razy, poniesiesz stratę. Jeśli obawiasz się strat w swojej firmie, skorzystaj ze strategii zarządzania ryzykiem, takich jak hedging*. Uchroni to Twoje aktywa przed gwałtownymi wahaniami kursu walutowego. 

*Hedging jest jedną ze strategii zarządzania ryzykiem stosowaną w handlu i inwestowaniu. Polega ona na otwieraniu przeciwstawnych pozycji dla tego samego aktywa, tak aby zysk z jednej pozycji pokrywał straty z drugiej.

Wady i zalety posiadania własnego biznesu kryptowalutowego

ZaletyWady
Możliwość rozpoczęcia działalności bez inwestycjiTrudności dla początkujących. Jeśli nie rozumiesz nic na temat biznesu i sprzedaży, będziesz musiał się ich najpierw nauczyć
Łatwy start przy korzystaniu ze specjalistycznych platformRozwój biznesu będzie wymagał dużych inwestycji
Rentowność jest nieograniczonaRyzyko straty i bankructwa
Niska konkurencja w kryptosferzeMusisz poświęcić dużo czasu na biznes
Wiele opcji rozpoczęcia działalnościDochód nie jest gwarantowany

 

Podsumowanie

W tym artykule rozważaliśmy aktywne i pasywne sposoby zarabiania pieniędzy na kryptowalutach od podstaw. Sposoby te w większości wymagają początkowej inwestycji i głębokiego zanurzenia w sferze (górnictwo, uruchomienie własnego projektu), a niektóre są odpowiednie nawet dla początkujących bez żadnego doświadczenia (staking, inwestowanie) lub z doświadczeniem i zasobami z innych sfer (programy polecające). Każdy znajdzie coś dla siebie.  

Rynek kryptowalut przeżywa aktywne czasy w 2024 roku. Bitcoin i inne kryptowaluty wychodzą z kryzysu i przynoszą swoim zwolennikom i właścicielom wysokie zyski, ustanawiając za każdym razem nowe rekordy.

Pobierz aplikację Trustee Plus
Zeskanuj kod QR za pomocą telefonu

 

Inne artykuły warte przeczytania

Zainstaluj Trustee Plus już teraz!

Wszystkie korzyści w jednej aplikacji

Zeskanuj kod QR za pomocą telefonu
Image